Pisałem kiedyś o Ikigai Evolution – aplikacji, w której rozwija się stworka w zegarku przy użyciu aktywności sportowych. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu motywacja do kontynuowania zabawy zmalała, więc zacząłem przeglądać sklep Connect IQ w poszukiwaniu czegoś równie ciekawego. Tak trafiłem na Walk with Frodo.

Jeśli ktoś nie kojarzy, to Frodo jest głównym bohaterem Władcy Pierścieni i ma tam misję do wykonania. Musi dotrzeć do Mordoru aby zniszczyć Jedyny Pierścień. Z pomocą widżetu Walk with Frodo na zegarkach Garmina możemy podążać jego śladami.

Działanie programu jest proste. Sumowany jest dystans jaki przechodzimy codziennie i na tej podstawie odkrywamy nowe etapy podróży Froda. Jest ich w sumie 66 i aby dotrzeć do końca, trzeba pokonać aż 1800 mil, czyli 2896 kilometrów. To dystans mniej więcej taki jak z Warszawy do Madrytu, więc czeka nas konkretna wycieczka.

Każdy przystanek ma swój krótki opis zaczerpnięty z książki. W tej chwili dostępny jest on tylko w języku angielski, niemieckim i włoskim, ale autor jest też otwarty na pomoc przy tłumaczeniu na inne wersje językowe.

Jak mi idzie do tej pory? Frodo przeszedł całą podróż w około 6 miesięcy. Moje tempo jak na razie sporo ustępuje hobbiciemu i ledwo opuściłem Rivendell po 128 dniach. Do celu pozostało jeszcze około 2 tysiące kilometrów. Nie da się więc ukryć, że jest to wyzwanie długodystansowe.

Z tego też powodu nie jest to zbyt absorbujący widżet. Nie trzeba go sprawdzać codziennie, a wystarczy zerknąć raz na jakiś czas, czy osiągnęliśmy już kolejny etap podróży. Oczywiście zapełnianie paska postępu wskazującego postęp danego etapu może działać motywująco, ale podoba mi się to, że może się to dziać w międzyczasie i nie trzeba poświęcać temu uwagi. Na pewno ta aplikacja zostanie u mnie na zegarku jeszcze długo, mam nadzieję że aż dojdę do Góry Przeznaczenia. 😉