Sainti.pl
October 31, 2023

W punktach - październik 2023

Posted on October 31, 2023  •  5 minutes  • 870 words

🐕🏃‍♂️ Udało się wystartować w jeszcze jednym dogtrekkingu. Tym razem był to Funex Dogtreking w Otwocku. Nawet zmieściliśmy się z czasem na ostatni stopień podium i do tego wylosowaliśmy sesje zdjęciową dla piesków.

💪 Brzuszek rośnie, więc trzeba się zacząć ruszać. Nie było statystyk we wrześniu, ale w październiku zrobiłem prawie 20km biegnąc, 118km na spacerach i 65km kręcąc na rowerze na Zwifcie.

📔 Niestety w nieszczęśliwym zbiegu okoliczności mój czytnik Book Nova Air stracił możliwość odświeżania treści na ćwierci ekranu. Ostatnio dobrze mi się czyta, więc od razu kupiłem zamiennik (a nad naprawą ekranu pomyślę). Tym samym stałem się posiadaczem Onyxa Boox Page. Nie wykorzystywałem tak często jak chciałem notatek w Nova Air, więc zdecydowałem się na trochę mniejszy i wygodniejszy do czytania model. Jak na razie jestem zadowolony.

Image Golf - AI wykorzystane od grania. Trzeba wymyślić prompta jaki został użyty do wygenerowania danego obrazka.

🕑 Metrix Time - Jak wyglądałby zegarek, gdyby czas też był metryczny i podzielny przez 10?

🚙 Citroen Holidays - Nowy van citroena z opcją kampera w stylizacji retro. Na moje potrzeby trochę za mały, ale stylistycznie mi się podoba.

📵 Żeby trochę ograniczyć używanie telefonu wieczorami ustawiłem sobie na stałe zmianę trybu wyświetlacza na czarno biały po godzinie 22. Do czytania jeszcze przejdzie, ale dzięki temu nie chce się obrazków przeglądać i szybciej sięgam po czytnik.

🌊 4K Rivers - Ładne zdjęcia rzek. W sam raz na tapetę.

💬 Beeper - Aplikacja, która ma być multichatem. W czasach gadu-gadu bardzo mi się podobała taka idea i używałem Tlena lub Mirandy. Na razie zapisałem się na listę oczekujących do Beepera i zobaczymy z czym to się je.

💾 Używam Total Commandera od kilku lat i od jakiegoś czasu brakowało mi jakichś skrótów do najczęściej odwiedzanych lokalizacji. Okazuje się, że coś takiego istnieje - nazywa się Directory Hotlist i wystarczy wybrać CTRL + D, żeby z tego skorzystać. Duże ułatwienie i pluję sobie w brodę, że wcześniej tego nie odszukałem.

📢 Odkąd zrobiło się takie zamieszanie z social mediami, to nie bardzo mi się chce na nich publikować. Przeczytałem ostatnio o idei POSSE - Publish (on your) Own Site, Syndicate Everywhere . Jeszcze u siebie tego nie stosuje, ale może zacznę.

⚒️ Fonts in use - Praktyczne użycie fontów. Czasami trudno sobie zwizualizować jak dany font będzie wyglądał już w użyciu, a na tej stronie jest sporo dobrych przykładów. Już mi w do głowy wpadł pomysł ma mały redesign typograficzny.

📖Przeczytane w tym miesiącu:

🎞️ Filmy tym razem nie zachwyciły:

📺 Za to wśród seriali skończyłem drugi sezon Wheel On Time. Podobał mi się nawet bardziej niż pierwszy. Nie jest to może jakaś superprodukcja i widać cięcia w budżecie, ale całościowo ogląda się przyjemnie.

Obserwuj mnie

Wrzucę coś od czasu do czasu