Snap2Face to pierwsza aplikacja obsługująca platformę Facebook na Windows Mobile. Dla niezorientowanych: Facebook jest to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Od niedawna jest także dostępny po polsku. Jakiś czas temu Facebook udostępnił dla programistów API ( interfejs programowania aplikacji), aby mogli oni tworzyć aplikacje powiązane z tą platformą. Pierwszą firmą, która postanowiła zrobić aplikację dla urządzeń mobilnych jest Magnifoca.

Snap2Face jest aplikacją, która ma umożliwić nam przeglądanie zdjęć znajomych i dodawanie własnych do naszego profilu. Możemy je wybrać z dowolnego folderu lub bezpośrednio z obiektywu aparatu. Program ma możliwość monitorowania i informowania o nowych zdjęciach znajomych. Można także zaimportować zdjęcie i dołączyć je do kontaktów. Jak widać możliwości programu nie są duże, jednak jest on jeszcze we wczesnej fazie beta, więc może się jeszcze trochę zmienić. Z tego też powodu posiada jeszcze sporo błędów.

Snape2Face jest dostępny dla urządzeń z systemem Windows Mobile 5 i 6, zarówno tych z dotykowym ekranem, jak i bez niego. Wersja beta jest udostępniana za darmo i można ją ściągnąć ze strony producenta.