Kolejny program do mobilnego blogowania to moBlog. Sampath Dassanayake ze Sri Lanki stworzył udaną aplikację, która umożliwia łatwe i proste pisanie bloga na urządzeniach z Windows Mobile. Nie posiada ona tylu funkcji co Travelling Blogger, ale działa zdecydowanie sprawniej, mimo że także został napisany przy użyciu .NET.

MoBlog wspiera WordPressa, Bloggera oraz LiveSpaces oraz obsługuje zarówno palmtopy z dotykowym ekranem, jak i bez niego.  Instalacja odbywa się za pomocą pliku CAB i nie zajmuje wiele miejsca w pamięci urządzenia, czy na karcie pamięci.

Praca z programem zaczyna się od stworzenia profilu. Wpisujemy nazwę bloga, użytkownika, hasło i wybieramy platformę. Proces nie nastręcza większych trudności. Trochę nie zrozumiałe jest dla mnie rozdzielenie profilów od blogów. Według mnie wprowadza to tylko niepotrzebne zamieszanie i wydłuża nawigację.

Edycja postów jest dość przyjemne. Program ściąga listę dostępnych kategorii (jednak nie możemy dodać nowej)  i obsługuje tagi. Mamy też możliwość prostego formatowania treści posta za pomocą tagów HTML. Jest także dodawanie obrazków. Niestety okno edycji nie skaluje się, kiedy widoczna jest klawiatura ekranowa, więc zasłania tekst. Po napisaniu czegoś mamy możliwość podglądu, jak mniej więcej będzie wyglądał nas wpis. Publikacja sprowadza się do kliknięcia odpowiedniej pozycji w menu.

Największym minusem, który zauważyłem jest nawigacja po programie. O ile dotarcie do odpowiedniego okna programu nie nastręcza większych trudności, to powrót do początku już nie jest taki prosty i zazwyczaj kończy się u mnie wyłączeniem programu i jego ponownym uruchomieniem. Brakuje opcji, która przeniesie użytkownika do poprzedniego okna lub okna głównego. Poza tym moBlog jest udanym programem, który bez większych problemów można używać do pisania bloga w terenie.