✍️ Trochę spóźnione podsumowanie listopada, ale ostatnio nie bardzo miałem wenę na pisanie. Dlatego też tym razem krótko.

🎌Neighborle - Codziennie inna zagadka w której trzeba wymienić sąsiadów podświetlonego kraju.

🎬7 Frames Of Film - kolejna codzienna zagadka. Tym razem z 7 kadrów trzeba odgadnąć tytuł filmu.

👁️ Naukowcom udało się przeszczepić oko. Na razie pełni ono jedynie rolę estetyczną, ale mimo to całkiem imponujące osiągnięcie.

💍Czy to lek na depresję, czy imię z literatury Tolkiena? U mnie jedynie jakaś połowa prawidłowych odpowiedzi.

🍪 What Is My Cookie Cutter? - Dowiedziałem się, że istnieje subreddit, który pomaga w odgadnięciu czym jest foremka do ciastek. Niby banalne pytanie, ale odpowiedzi są zwykle malowane i można zobaczyć całkiem zabawne rzeczy.

🏃‍♂️146km spacerkiem i 227km rowerowo na Zwifcie.

📖Przeczytane w tym miesiącu:

  • A Stroke Of Pen - Terry Pratchett - Odnalezione gdzieś w starych gazetach opowiadania Pratchetta napisane jeszcze przed Światem Dysku. Fajne jako ciekawostka, ale nie przypadły mi do gustu. Mam wrażanie, że z powodu krótkiej formy trochę za bardzo zostały skrócone. Dla mnie 4/10.

  • The Brand Flip - Marty Neumeier - O tym jak zmienia się pojęcie Brandu - ze zorientowanego na sobie, na zorientowanie na klienta. Z biznesowego punktu widzenia nawet ciekawe, ale tak to 5/10.

  • The Diary of a CEO - The 33 Laws of Business and Life - Steven Barlett - (dużo tych myślników, muszę wymyślić jakąś lepszą interpunkcję) Lubię podcast, który prowadzi Barlett i mimo że poprzednia książka tak sobie mi przypadła do gustu, to postanowiłem sprawdzić też najnowszą. Sama treść jest okej i te prawa które tam są przytoczone są całkiem sensowne. Trochę niestety zostało to wszystko rozwleczone i napompowane przez powtarzanie tego samego po parę razy. Mimo wszystko dam 7/10.

🎞️ Filmy z listopada:

  • Blue Beetle - Taki sobie filmik superbohaterski. 5/10
  • Justice League x RWBY - Super Heroes & Huntsmen - Crossover między światem RWBY i animowanymi bohaterami DC. Osobne seria mają jednak więcej sensu, ale dało się obejrzeć. 5/10
  • Spider-Man: Across The Spider-Verse - Druga część przygód Milesa Moralesa. Nawet niezła, ale szkoda że nie miała swojego zakończenia, tylko trzeba czekać do następnej części. 7/10
  • The Creator - Zapowiadało się ciekawie, ale im dalej, tym głupiej. 4/10
  • The Last Voyage of Demeter - Drakula na statku. Trochę nie pasuje mi jego przedstawienie jako takiego nieludzkiego potwora, który jakoś tak nagle dostaje skrzydeł. 4/10

📺 Wśród seriali:

  • Brawn: The Impossible Formula 1 Story - Krótki, czteroodcinkowy dokument o historii Brawn GP i sensacyjnego sezonu 2009. Prowadzi Keanu Reaves i nawet sobie poradził z zadaniem. 8/10
  • Loki - W końcu obejrzałem drugi sezon. Chyba pierwszy podobał mi się bardziej. Tutaj mi czegoś zabrakło. 6/10